DX08WG024N
DigiKey Part Number
708-DX08WG024N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX08WG024N
Description
DX RANGE, 8MM DIAMETER, WIRE LEA
Detailed Description
LED Panel Indicator Green Diffused 24V Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.00mm)
Lens Size
9.50mm Dia
Type
LED
Lens Style
Round with Flat Top
Lamp Color
Green
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)