DX08LG220B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bulgin
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
LED Panel Indicator Green Diffused 220V Solder Lug
DX08LG220B
DigiKey Part Number
708-DX08LG220B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX08LG220B
Description
DX RANGE, 8MM DIAMETER, SOLDER
Detailed Description
Voltage
220V
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.00mm)
Lens Size
9.50mm Dia