DX08LB024B
DigiKey Part Number
708-DX08LB024B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX08LB024B
Description
DX RANGE, 8MM DIAMETER, SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue Diffused 24V Solder Lug
Category
Ratings
DC
Manufacturer
Bulgin
Voltage
24V
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.32" (8.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
9.50mm Dia