DX06WR024S is available for purchase but is not normally stocked.
Bulgin
In Stock: 28
New at DigiKey
LED Panel Indicator Red Diffused 24V Wire Leads - 7.87" (200.00mm)
DX06WR024S
DigiKey Part Number
708-DX06WR024S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX06WR024S
Description
DX SERIES, 6MM DIAMETER, WIRE LE
Detailed Description
Voltage
24V
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.00mm Dia
Lamp Color
Red
Termination Style
Wire Leads - 7.87" (200.00mm)