DX06LR012N
DigiKey Part Number
708-DX06LR012N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX06LR012N
Description
DX SERIES, 6MM DIAMETER, SOLDER
Detailed Description
LED Panel Indicator Red Diffused 12V Solder Lug
Voltage
12V
Panel Cutout Dimensions
0.24" (6.00mm)
Lens Size
7.00mm Dia