DX0506/BL/24
DigiKey Part Number
DX0506/BL/24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DX0506/BL/24
Description
LED PNL IND BLUE SOLDER LUG
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Panel Indicator Blue 24V 25mA Solder Lug
Category
Current
25mA
Manufacturer
Bulgin
Panel Cutout Shape
Round
Series
Panel Cutout Dimensions
0.48" (12.10mm)
Packaging
Bulk
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Millicandela Rating
1600mcd
Type
LED
Termination Style
Solder Lug
Lamp Color
Blue
Ingress Protection
IP67
Ratings
DC
Base Product Number
Voltage
24V