VMMK-3603-TR1G
DigiKey Part Number
VMMK-3603-TR1G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VMMK-3603-TR1G
Description
IC AMP 802.16 WIMAX 1-6GHZ 0402
Customer Reference
Detailed Description
RF Amplifier IC 802.16 WiMAX 1GHz ~ 6GHz 0402
Category
RF Type
802.16 WiMAX
Manufacturer
Broadcom Limited
Voltage - Supply
3V ~ 5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply
36mA
Part Status
Obsolete
Test Frequency
5GHz
Frequency
1GHz ~ 6GHz