HSMH-H120 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | HSMH-H120 |
Description | LED RED CLEAR |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Red 639nm LED Indication - Discrete 2.1V |
Datasheet | Datasheet |
Category | Lens Style Rectangle with Domed Top |
Mfr | Lens Size 1.20mm x 0.60mm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.1V |
Part Status Active | Current - Test 20mA |