ASMT-JW32-NWY01
DigiKey Part Number
516-ASMT-JW32-NWY01TR-ND - Tape & Reel (TR)
516-ASMT-JW32-NWY01CT-ND - Cut Tape (CT)
516-ASMT-JW32-NWY01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASMT-JW32-NWY01
Description
LED COOL WHITE 7250K 1616
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting - White, Cool 7250K (4500K ~ 10000K) 3.2V 350mA 140° 1616 (4040 Metric)
Category
Lumens/Watt @ Current - Test
125 lm/W
Mfr
Current - Max
700mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Viewing Angle
140°
Surface Mount
Color
Package / Case
1616 (4040 Metric)
CCT (K)
7250K (4500K ~ 10000K)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Flux @ 25°C, Current - Test
140lm (114lm ~ 168lm)
Height - Seated (Max)
0.077" (1.95mm)
Current - Test
350mA
Thermal Resistance of Package
9°C/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
3.2V