WS5M10R0J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 156.799
Datasheet
10 Ohms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
WS5M10R0J
DigiKey Part Number
118-WS5M10R0JTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WS5M10R0J
Description
RES 10 OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)