TISP7150F3DR-S
DigiKey Part Number
TISP7150F3DR-S-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP7150F3DR-S
Description
THYRISTOR 120V 175A 8-SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120V Off-State 175 A Ipp TVS Thyristor 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TISP7150F3DR-S Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
45 A
Manufacturer
Bourns Inc.
Current - Hold (Ih)
150 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Number of Elements
3
Part Status
Active
Capacitance
47pF
Voltage - Breakover
150V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
120V
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - On State
5 V
Supplier Device Package
8-SOIC
Current - Peak Pulse (8/20µs)
175 A