TISP4265H4BJR is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 6.000
Datasheet
Similar
Diodes Incorporated
200V Off-State 300 A Ipp TVS Thyristor DO-214AA, SMB
TISP4265H4BJR
DigiKey Part Number
TISP4265H4BJR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TISP4265H4BJR
Description
THYRISTOR 200V 300A DO-214AA
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
100 A
Manufacturer
Bourns Inc.
Current - Hold (Ih)
225 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Number of Elements
1
Part Status
Obsolete
Capacitance
67pF
Voltage - Breakover
265V
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Off State
200V
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - On State
3 V
Supplier Device Package
DO-214AA (SMB)
Current - Peak Pulse (8/20µs)
300 A