SDR2207-3R3ML
DigiKey Part Number
118-SDR2207-3R3MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SDR2207-3R3MLCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SDR2207-3R3MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR2207-3R3ML
Description
FIXED IND 3.3UH 9A 7.8 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 9 A 7.8mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
SDR2207-3R3ML Models
DC Resistance (DCR)
7.8mOhm Max
Series
Q @ Freq
38 @ 3MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
39MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.866" L x 0.591" W (22.00mm x 15.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.307" (7.80mm)
Current - Saturation (Isat)
17A