SDR0603-220ML
DigiKey Part Number
SDR0603-220MLTR-ND - Tape & Reel (TR)
SDR0603-220MLCT-ND - Cut Tape (CT)
SDR0603-220MLDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDR0603-220ML
Description
FIXED IND 22UH 750MA 280 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 750 mA 280mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDR0603-220ML Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
280mOhm Max
Series
Q @ Freq
20 @ 2.52MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Frequency - Self Resonant
30MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.154" (3.90mm)
Current - Saturation (Isat)
960mA