PM3316-151M-RC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PM3316-151M-RC |
Description | FIXED IND 150UH 800MA 590 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 800 mA 590mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | PM3316-151M-RC Models |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 590mOhm |
Series | Q @ Freq 30 @ 50kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 6MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 1 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.209" (5.30mm) |
Current - Saturation (Isat) 1A | Base Product Number |