CW2012A-8N2J
DigiKey Part Number
118-CW2012A-8N2JTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CW2012A-8N2JCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CW2012A-8N2JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW2012A-8N2J
Description
FIXED IND 8.2NH 60 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8.2 nH Unshielded Wirewound Inductor 60mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Q @ Freq
70 @ 1GHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
4.7GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
Current - Saturation (Isat)
800mA
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max