CW2012A-10NJ
DigiKey Part Number
118-CW2012A-10NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CW2012A-10NJCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CW2012A-10NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW2012A-10NJ
Description
FIXED IND 10NH 80 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Unshielded Wirewound Inductor 80mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Q @ Freq
70 @ 1GHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
4.2GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.094" L x 0.063" W (2.40mm x 1.60mm)
Current - Saturation (Isat)
600mA
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)
Shielding
Unshielded
Base Product Number
DC Resistance (DCR)
80mOhm Max