CW201212-33NJ
DigiKey Part Number
CW201212-33NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW201212-33NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW201212-33NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW201212-33NJ
Description
FIXED IND 33NH 500MA 150 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 500 mA 150mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW201212-33NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
150mOhm
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.4GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)