CW201212-27NJ
DigiKey Part Number
CW201212-27NJTR-ND - Tape & Reel (TR)
CW201212-27NJCT-ND - Cut Tape (CT)
CW201212-27NJDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CW201212-27NJ
Description
FIXED IND 27NH 600MA 120 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 120mOhm 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CW201212-27NJ Models
Category
DC Resistance (DCR)
120mOhm
Mfr
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2.6GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.083" L x 0.059" W (2.10mm x 1.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)