CRL2512-JW-R680ELF
DigiKey Part Number
CRL2512-JW-R680ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
CRL2512-JW-R680ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
CRL2512-JW-R680ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRL2512-JW-R680ELF
Description
RES 0.68 OHM 5% 1W 2512
Detailed Description
680 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Thick Film
EDA/CAD Models
CRL2512-JW-R680ELF Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.122" W (6.30mm x 3.10mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)