CR01005AFW-4701GAS
DigiKey Part Number
118-CR01005AFW-4701GASTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CR01005AFW-4701GASCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CR01005AFW-4701GASDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CR01005AFW-4701GAS
Description
RESA-AS 01005 4K7 1% 31MW TC200
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±1% 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.007" (0.17mm)