CMP0603AFX-4703ELF
DigiKey Part Number
118-CMP0603AFX-4703ELFTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-CMP0603AFX-4703ELFCT-ND - Cut Tape (CT)
118-CMP0603AFX-4703ELFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMP0603AFX-4703ELF
Description
RESHIGHPOWERA 0603 470K 1% 1/4W
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMP0603AFX-4703ELF Models
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)