CM322522-R27KL
DigiKey Part Number
CM322522-R27KL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM322522-R27KL
Description
FIXED IND 270NH 345MA 320 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
270 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 345 mA 320mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM322522-R27KL Models
Category
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25.2MHz
Series
Frequency - Self Resonant
210MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25.2 MHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)