78F3R9J-RC
DigiKey Part Number
78F3R9J-RC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
78F3R9J-RC
Description
FIXED IND 3.9UH 555MA 320 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 555 mA 320mOhm Max Axial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
78F3R9J-RC Models
Category
Shielding
Unshielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
320mOhm Max
Series
Q @ Freq
45 @ 7.9MHz
Packaging
Bulk
Frequency - Self Resonant
50MHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
7.9 MHz
Material - Core
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Axial
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.280" L (2.79mm x 7.11mm)