5900-220-RC
DigiKey Part Number
M8319-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5900-220-RC
Description
FIXED IND 22UH 3.8A 30 MOHM TH
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.8 A 30mOhm Max Axial
EDA/CAD Models
5900-220-RC Models
Category
Current - Saturation (Isat)
5.7A
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Size / Dimension
0.453" Dia x 0.900" L (11.51mm x 22.86mm)
Tolerance
±10%