4614X-101-122LF
DigiKey Part Number
4614X-101-122LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4614X-101-122LF
Description
RES ARRAY 13 RES 1.2K OHM 14SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.2k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 13 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 14-SIP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
4614X-101-122LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
14-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
14-SIP
Resistance (Ohms)
1.2k
Size / Dimension
1.398" L x 0.098" W (35.51mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)