4608X-AP1-332LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 3.082
Datasheet
3.3k Ohm ±2% 200mW Power Per Element Bussed 7 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SIP
4608X-AP1-332LF
DigiKey Part Number
4608X-AP1-332LF-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4608X-AP1-332LF
Description
RES ARRAY 7 RES 3.3K OHM 8SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
4608X-AP1-332LF Models
Category
Power Per Element
200mW
Manufacturer
Bourns Inc.
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Package / Case
8-SIP
Circuit Type
Bussed
Supplier Device Package
8-SIP
Resistance (Ohms)
3.3k
Size / Dimension
0.798" L x 0.098" W (20.27mm x 2.49mm)
Tolerance
±2%
Height - Seated (Max)
0.200" (5.08mm)