4606M-101-331LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
330 Ohm ±2% 250mW Power Per Element Bussed 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 6-SIP
4606M-101-331LF
DigiKey Part Number
4606M-101-331LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
4606M-101-331LF
Description
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
4606M-101-331LF Models
Category
Number of Pins
6
Manufacturer
Bourns Inc.
Power Per Element
250mW
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Circuit Type
Bussed
Package / Case
6-SIP
Resistance (Ohms)
330
Supplier Device Package
6-SIP
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.598" L x 0.098" W (15.19mm x 2.49mm)
Number of Resistors
5
Height - Seated (Max)
0.250" (6.35mm)
Resistor-Ratio-Drift
50ppm/°C