2200LL-331-H-RC
DigiKey Part Number
M1439-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2200LL-331-H-RC
Description
FIXED IND 330UH 4A 77 MOHM TH
Detailed Description
330 µH Unshielded Toroidal Inductor 4 A 77mOhm Max Radial, Horizontal (Open)
EDA/CAD Models
2200LL-331-H-RC Models
DC Resistance (DCR)
77mOhm Max
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Package / Case
Radial, Horizontal (Open)
Material - Core
Size / Dimension
1.100" Dia (27.94mm)
Inductance
Height - Seated (Max)
0.550" (13.97mm)
Tolerance
±15%