Image for TO-116-150 is not available
TO-116-150
DigiKey Part Number
TO-116-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TO-116-150
Description
SPACER RECT GEN PURP 0.150"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Component Spacer General Purpose Rectangular 0.150" (3.81mm) Natural
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TO-116-150 Models
Category
Usage
General Purpose
Manufacturer
Bivar Inc.
Color
Natural
Series
Features
Wash Away
Packaging
Bag
Length
0.666" (16.92mm)
Part Status
Active
Width
0.300" (7.62mm)
Type
Spacer
Height
0.150" (3.81mm)