Image for SZ2-10.00-RB-F4PD-2 is not available
SZ2-10.00-RB-F4PD-2
DigiKey Part Number
492-SZ2-10.00-RB-F4PD-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SZ2-10.00-RB-F4PD-2
Description
LIGHT PIPE FLEXIBLE 10" 4.20MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Diffused Flexible 10" (254mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 10" (254mm)
Series
Mounting Type
Board/Panel Mount, Press Fit
Packaging
Bulk
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Lens Size
4.20mm