SRS-4-15MM
DigiKey Part Number
SRS-4-15MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRS-4-15MM
Description
ROUND SPACER M3 PVC 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded M3 PVC 0.591" (15.00mm) Gray
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRS-4-15MM Models
Category
Diameter - Inside
0.144" (3.66mm)
Mfr
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Series
Between Board Height
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bag
Length - Overall
0.591" (15.00mm)