Image for SRS-1-18MM is not available
SRS-1-18MM
DigiKey Part Number
SRS-1-18MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRS-1-18MM
Description
ROUND SPACER #4 PVC 18MM
Customer Reference
Detailed Description
Round Spacer Unthreaded #4 PVC 0.709" (18.00mm) Gray
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SRS-1-18MM Models
Category
Diameter - Inside
0.144" (3.66mm)
Mfr
Diameter - Outside
0.250" (6.35mm) 1/4"
Series
Between Board Height
0.709" (18.00mm)
Packaging
Bag
Length - Overall
0.709" (18.00mm)