Image for R2LC-1.4-RED is not available
R2LC-1.4-RED
DigiKey Part Number
492-R2LC-1.4-RED-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R2LC-1.4-RED
Description
LIGHT PIPE FLEXIBLE 1.4" 5.08MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Flexible 1.4" (35.56mm) Board/Panel Mount, Press Fit
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Flexible 1.4" (35.56mm)
Series
Mounting Type
Board/Panel Mount, Press Fit
Packaging
Bulk
Lens Style
Round with Domed Top
Part Status
Active
Lens Size
5.08mm