PLP1-100-F
DigiKey Part Number
492-1506-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PLP1-100-F
Description
LIGHT PIPE PNL 3MM LENS 0.100"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Light Pipe Single Clear Rigid Panel Mount, Press Fit, Rear
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PLP1-100-F Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Configuration
Single
Manufacturer
Bivar Inc.
Type
Rigid
Series
Mounting Type
Panel Mount, Press Fit, Rear
Packaging
Bag
Lens Style
Round with Flat Top
Part Status
Active
Lens Size
3mm