SP400-0.007-00-54
DigiKey Part Number
BER206-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP400-0.007-00-54
Description
THERM PAD 19.05MMX12.7MM GRAY
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray 19.05mm x 12.70mm Rectangular
Category
Thickness
0.0070" (0.178mm)
Thermal Resistivity
1.13°C/W
Usage
TO-220
Thermal Conductivity
0.9W/m-K
Storage/Refrigeration Temperature
41°F ~ 86°F (5°C ~ 30°C)
Outline
19.05mm x 12.70mm