SP2000-0.015-00-104 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
3M
In Stock: 0
Datasheet
Thermal Pad White 25.40mm x 19.05mm Rectangular
SP2000-0.015-00-104
DigiKey Part Number
BER200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SP2000-0.015-00-104
Description
THERM PAD 25.4MMX19.05MM WHT
Detailed Description
Category
Thickness
0.0150" (0.381mm)
Manufacturer
Bergquist
Material
Silicone Elastomer
Series
Backing, Carrier
Fiberglass
Packaging
Bulk
Color
White
Part Status
Active
Thermal Resistivity
0.33°C/W
Usage
TO-220
Thermal Conductivity
3.5W/m-K
Type
Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Rectangular
Storage/Refrigeration Temperature
90°F (32.22°C) or Below
Outline
25.40mm x 19.05mm