SWM12-5-EV-P5R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 707
5V 12 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
CUI External Medical Power Supplies | Digi-Key Daily
SWM12-5-EV-P5R
DigiKey Part Number
SWM12-5-EV-P5R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWM12-5-EV-P5R
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
100mW (Max)
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
CEE 7/16
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.11" L x 1.62" W x 1.11" H (53.5mm x 41.2mm x 28.2mm)
Voltage - Output
5V
Approval Agency
CB Scheme, CSA, EN, FCC, IEC, PSE, TUV, UL
Current - Output (Max)
2.4A
Power (Watts)
12 W