SWI60-15-E-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
15V 60 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SWI60-15-E-P10
DigiKey Part Number
179-SWI60-15-E-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWI60-15-E-P10
Description
AC-DC, 15 VDC, 4 A, SW, WALL-PLU
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
210mW
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Box
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Part Status
Active
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Wall Mount (Class II)
Cord Length
59" (1.50m)
Input Type
Fixed Blade
Input Connector
CEE 7/16
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.74" L x 1.40" W x 2.14" H (95.0mm x 35.5mm x 54.4mm)
Voltage - Output
15V
Approval Agency
CE
Current - Output (Max)
4A
Standard Number
Power (Watts)
60 W