SWI36-48-E-P10 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
48V 36 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SWI36-48-E-P10
DigiKey Part Number
179-SWI36-48-E-P10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWI36-48-E-P10
Description
AC-DC, 48 VDC, 0.75 A, SW, WALL-
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
75mW
Operating Temperature
-20°C ~ 40°C
Region Utilized
Europe
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
59" (1.50m)
Input Connector
KSC 8305
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.11" L x 1.34" W x 2.20" H (79.0mm x 34.0mm x 56.0mm)
Voltage - Output
48V
Approval Agency
CE
Current - Output (Max)
750mA
Standard Number
Power (Watts)
36 W