SWH24-28-EB-P6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
28V 24 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SWH24-28-EB-P6
DigiKey Part Number
179-SWH24-28-EB-P6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWH24-28-EB-P6
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 28V 24W
Detailed Description
Category
No Load Power Consumption
100mW
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Efficiency
86.17%
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Cord Length
72" (1.83m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.74" L x 1.75" W x 1.90" H (69.5mm x 44.4mm x 48.3mm)
Voltage - Output
28V
Current - Output (Max)
850mA
Standard Number
Power (Watts)
24 W