SWH15-9-EW-ST is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
9V 14 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
SWH15-9-EW-ST
DigiKey Part Number
179-SWH15-9-EW-ST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWH15-9-EW-ST
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 14W
Detailed Description
EDA/CAD Models
SWH15-9-EW-ST Models
Category
Power (Watts)
14 W
Manufacturer
No Load Power Consumption
100mW
Efficiency
83.6%
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
Stripped, Tinned Wire Leads
Cord Length
70.9" (1.80m)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
2.44" L x 1.56" W x 1.79" H (62.1mm x 39.7mm x 45.4mm)
Voltage - Output
9V
Current - Output (Max)
1.5A