Image for ETSA190210UC-P6P-SZ is not available
ETSA190210UC-P6P-SZ
DigiKey Part Number
ETSA190210UC-P6P-SZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETSA190210UC-P6P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 40W
Customer Reference
Detailed Description
19V 40 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
Category
No Load Power Consumption
300mW (Max)
Manufacturer
Bel Power Solutions
Polarization
Positive Center
Series
Applications
ITE (Commercial)
Packaging
Bulk
Efficiency
Level V
Part Status
Obsolete
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Region Utilized
North America
Output Connector
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Form
Desktop (Class I)
Cord Length
72" (1.83m)
Input Type
Cord
Input Connector
IEC 320-C14
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Size / Dimension
3.17" L x 1.97" W x 1.22" H (80.6mm x 50.0mm x 31.0mm)
Voltage - Output
19V
Approval Agency
CE, cULus, PSE, TUVgs
Current - Output (Max)
2.1A
Weight
0.662 lb (300.28 g)
Power (Watts)
40 W