ETS150133UTC-P5P-SZ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
15V 20 W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input
ETS150133UTC-P5P-SZ
ETS150133UTC-P5P-SZ
DigiKey Part Number
T955-P5P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ETS150133UTC-P5P-SZ
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W
Customer Reference
Detailed Description
Category
Power (Watts)
20 W
Manufacturer
Bel Power Solutions
No Load Power Consumption
500mW (Max)
Series
Polarization
Positive Center
Packaging
Box
Applications
ITE (Commercial)
Part Status
Obsolete
Efficiency
Level V
Region Utilized
North America
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Form
Desktop (Class I)
Output Connector
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Input Type
Cord
Cord Length
39.4" (1.00m)
Voltage - Input
90 ~ 255 VAC
Input Connector
IEC 320-C6
Voltage - Output
15V
Size / Dimension
3.90" L x 2.01" W x 1.25" H (99.0mm x 51.0mm x 31.7mm)
Current - Output (Max)
1.33A