Image for WLS28-2XB145DXPWMQ is not available
WLS28-2XB145DXPWMQ
DigiKey Part Number
2170-WLS28-2XB145DXPWMQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WLS28-2XB145DXPWMQ
Description
WLS28-2 WORK LIGHT STRIP; LENGTH
Customer Reference
Detailed Description
Task Light Blue 5.71" (145.0mm) 12 ~ 30VDC Flat, Diffused
Category
Voltage - Supply
12 ~ 30VDC
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Features
Motion Detection
Series
Housing Material
Aluminum (Al)
Packaging
Box
Rated Life
75,000 Hours
Part Status
Obsolete
Termination Style
Connector (M12)
Illumination Color
Blue
Operating Temperature
-20°C ~ 60°C
Luminous Flux
40lm
Ingress Protection
IP50 - Dust Protected
Length
5.71" (145.0mm)
Lens Type
Flat, Diffused
Profile (W x H)
1.10" x 0.83" (28.0mm x 21.0mm)