LEDWLA290XD6-PHQ
LEDWLA290XD6-PHQ
DigiKey Part Number
2170-LEDWLA290XD6-PHQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDWLA290XD6-PHQ
Description
LINEAR ARRAY WHITE ACRYLIC 1FT D
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar White
Category
Color
White
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
13.094" (332.60mm)
Series
Width
2.340" (59.44mm)
Packaging
Box
Height
1.283" (32.60mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
11.417" (290.00mm)