LEDBR70XD5-XM
DigiKey Part Number
2170-LEDBR70XD5-XM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDBR70XD5-XM
Description
LEDBR70XD5-XM RING LIGHT HIGH IN
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ring Blue
Category
Length
3.000" (76.20mm)
Width
3.000" (76.20mm)
Series
Height
1.150" (29.21mm)
Packaging
Bulk
Inner Diameter
1.510" (38.35mm) Dia
Length - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)
Type
Ring
Width - Emitting Surface
2.756" (70.00mm)