LEDBLA290XD6-PHQ
DigiKey Part Number
2170-LEDBLA290XD6-PHQ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LEDBLA290XD6-PHQ
Description
LINEAR ARRAY BLUE ACRY DIFF 1FT
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Bar Blue
Category
Color
Blue
Manufacturer
Banner Engineering Corporation
Length
12.460" (316.48mm)
Series
Width
2.340" (59.44mm)
Packaging
Bulk
Height
1.280" (32.51mm)
Part Status
Active
Length - Emitting Surface
11.417" (290.00mm)