Image for SPM-120-ABA-100K is not available
SPM-120-ABA-100K
DigiKey Part Number
4821-SPM-120-ABA-100K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SPM-120-ABA-100K
Description
DUAL CHANNEL SEAL FAILURE ALARM
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid Level Controller Leak Detection SPDT (2 Form C) 120VAC Socketable
Category
Features
Adjustable Sensitivity
Manufacturer
ATC-Diversified Electronics
Output Type
Relay
Series
Contact Form
SPDT (2 Form C)
Packaging
Bulk
Contact Rating @ Voltage
5A @ 120VAC
Part Status
Active
Mounting Type
Socketable
Type
Leak Detection
Termination Style
Plug In, 8 Pin (Octal)
Voltage - Supply
120VAC
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Sensitivity
4.7kOhm ~ 100kOhm