Image for VFSCBN-100100015-00 is not available
VFSCBN-100100015-00
DigiKey Part Number
123-VFSCBN-100100015-00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VFSCBN-100100015-00
Description
THERMAL FOIL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Thermal Pad Gray, White 100.00mm x 100.00mm Square Tacky - Both Sides
Category
Material
Silicone
Manufacturer
Assmann WSW Components
Adhesive
Tacky - Both Sides
Packaging
Bulk
Backing, Carrier
Fiberglass
Part Status
Active
Color
Gray, White
Usage
Heat Transfer Low Thermal Resistance
Thermal Conductivity
3.0W/m-K
Type
Conductive Pad, Sheet
Shelf Life
12 Months
Shape
Square
Shelf Life Start
Date of Manufacture
Outline
100.00mm x 100.00mm
Storage/Refrigeration Temperature
59°F ~ 85°F (15°C ~ 30°C)
Thickness
0.0591" (1.500mm)